Oskenujte QR kód do svého smartmobilu a načtěte si mapu do aplikace Mapy.cz, nebo na něj klikněte:

Pěšky hrad Buben a zpět

Na hrad Buben a zpět / pěšky

Buben je zřícenina hradu v okrese Plzeň-sever v katastrálním území obce Plešnice. Stojí na protáhlém ostrohu nad soutokem řeky Mže a Plešnického potoka v nadmořské výšce přibližně 350 metrů. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka. Volně přístupná zřícenina je oblíbeným cílem turistů a návštěvníků vodní nádrže Hracholusky.

Více o cíli výletu

MTB hrad Buben a zpět

Na hrad Buben a zpět / MTB

Buben je zřícenina hradu v okrese Plzeň-sever v katastrálním území obce Plešnice. Stojí na protáhlém ostrohu nad soutokem řeky Mže a Plešnického potoka v nadmořské výšce přibližně 350 metrů. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka. Volně přístupná zřícenina je oblíbeným cílem turistů a návštěvníků vodní nádrže Hracholusky.

Více o cíli výletu

MTB Stříbro a zpět

Do města Stříbro a zpět / MTB

Stříbro (německy Mies) je město v okrese Tachov v Plzeňském kraji, 27 km západně od Plzně, na řece Mži v nadmořské výšce 399 m. Žije zde přibližně 7 700 obyvatel. Rozloha města činí 18,78 km².

Více o cíli výletu

MTB hrad Gutštein a zpět

Na hrad Gutštejn a zpět / MTB

Gutštejn je zřícenina hradu jihovýchodně od Konstantinových Lázní v okrese Tachov. Stojí v lesnaté a kopcovité krajině na ostrožně nad potokem Hadovka v nadmořské výšce 425 metrů. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka. Je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupný veřejnosti.

Více o cíli výletu

 Stříbro klášter Kladruby a zpět autem

Stříbro + klášter Kladruby a zpět / autem

Stříbro (německy Mies) je město v okrese Tachov v Plzeňském kraji, 27 km západně od Plzně, na řece Mži v nadmořské výšce 399 m. Žije zde přibližně 7 700 obyvatel. Rozloha města činí 18,78 km².
Kladrubský klášter (německy Kloster Kladrau) je bývalý benediktinský klášter v Kladrubech, nedaleko města Stříbro v Tachovském okrese. Nachází se na návrší nad říčkou Úhlavkou a zejména klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie je dominantou krajiny.

Více o Stříbře, více o Kladrubech

 Konstantinovy Lázně hrad Gutštejn a zpět autem

Konstantinovy Lázně + hrad Gutštejn a zpět / autem

Konstantinovy Lázně (německy Konstantinsbad) je lázeňská obec ležící v západních Čechách, v okrese Tachov. Je vzdálena 39 km severozápadně od Plzně a 31 km severovýchodně od Tachova. Leží v nadmořské výšce okolo 520 m a žije zde 920 obyvatel. Z jedné části je obec obklopena lesy, velkou část obce zabírá lázeňský park. Místní lázně se specializují na poruchy kardiovaskulárního systému, hlavní léčebné metody jsou založeny na využívání místní minerální vody s největším obsahem kysličníku – oxidu uhličitého ze všech pramenů v České republice.
Gutštejn
je zřícenina hradu jihovýchodně od Konstantinových Lázní v okrese Tachov. Stojí v lesnaté a kopcovité krajině na ostrožně nad potokem Hadovka v nadmořské výšce 425 metrů. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka.

Více o Konstantinových Lázních, více o Gutštejnu

 Mariánské Lázně a zpět autem

Mariánské Lázně a zpět / autem

Mariánské Lázně (německy Marienbad) jsou město v okrese Cheb v Karlovarském kraji, 27 km jihovýchodně od Chebu. Město má rozlohu 51,78 km². Žije zde přibližně 13 tisíc obyvatel. Mariánské Lázně jsou nejmladší z proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst. Dominantou Mariánských Lázní jsou především lázeňské parky, díky kterým město patří mezi nejkrásnější zahradní města v Evropě.

Více o Mariánských Lázních

 Plzeň hrad Radyně ZOO a zpět autem

Plzeň + hrad Radyně + ZOO a zpět / autem

Plzeň (v němčině a dalších jazycích Pilsen) je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž vzniká řeka Berounka. Žije zde přibližně 175 tisíc obyvatel a je tak čtvrtým největším městem v Česku.
Radyně (též Karlskrone, Karlshut, Kugelweit, dříve též Radina) je hradní zřícenina, která stojí na buližníkovém vrchu Radyně (569 m n. m.) mezi Plzní a Starým Plzencem v západních Čechách. Královský hrad byl postaven před rokem 1361 během vlády Karla IV. Hrad je přístupný veřejnosti.
Zoologická a botanická zahrada města Plzně (zkracovaná často jako Zoo Plzeň) je zoologická a zároveň botanická zahrada v Plzni, druhá nejstarší zoo v České republice. Chová nejvíce druhů živočichů ze všech zoo v Česku, roce 2018 zde bylo chováno 1 192 druhů živočichů. Plzeňská zoo je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Plzeňského kraje a 4. nejnavštěvovanější zoo v České republice.

Více o Plzni, více o Radyni, více o ZOO

 Plasy ZOO minigolf a zpět autem

Plasy - ZOO + minigolf a zpět / autem

Plasy (německy Plass) jsou město v okrese Plzeň-sever, 21 km severně od Plzně, s přibližně 2 700 obyvateli. Plasy jsou součástí Mikroregionu Dolní Střela. Město vzniklo okolo stejnojmenného kláštera, který je národní kulturní památkou.
Zoo Plasy je jedna z nejmenších českých zoologických zahrad, nacházející se ve městě Plasy severně od Plzně. Vznikla v roce 2016 postupným rozšiřováním Fantasy Golf – Cesta kolem světa, kde jsou v rámci jednotlivých kontinentů umístěna zvířata a rostliny. Snaží se tak o netradiční propojení zábavy, odpočinku a vzdělání.

Více o Plasechvíce o ZOO

 Plzeň Technománie pivovar Prazdroj a zpět autem

Plzeň - Techmania + pivovar Prazdroj a zpět / autem

Plzeň (v němčině a dalších jazycích Pilsen) je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž vzniká řeka Berounka.
Techmania je instituce věnující se podpoře zájmu o studium technicky a přírodovědně orientovaných oborů včetně matematiky na středních a vysokých školách. Expozice jsou navrženy tak, aby návštěvník hravou formou přišel na určité technicko-přírodovědné zákonitosti. Základní složkou Techmania Science Center jsou interaktivní exponáty, které herní formou přibližují určitý technický či přírodovědný princip. Interaktivita spočívá v tom, že návštěvník svojí činností exponát „rozhýbe“ tak, aby se prostřednictvím daného děje ukázal a objasnil vlastní princip daného jevu. Učení je zde postaveno na vlastním prožitku – zkušenosti.
Plzeňský Prazdroj, a. s., je česká firma, pivovar založený v roce 1842, který produkuje první pivo plzeňského typu, Pilsner Urquell. Pod Prazdroj v současné době patří také pivovar Radegast a pivovar Velké Popovice. Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva v Česku a je také největším exportérem piva do zahraničí.

Více o Plzni, více o Techmanii, více o Prazdroji

 Švihov Chudenice Bolfánek a zpět autem

Švihov + Chudenice + Bolfánek a zpět / autem

Švihov je gotický vodní hrad nacházející se ve městě Švihov v okrese Klatovy.
Chudenice jsou tvrz přestavěná na zámek ve stejnojmenném městysi v okrese Klatovy.
Bolfánek je zděná rozhledna na vrchu Žďár (583 m), něco přes kilometr jihozápadně od městyse Chudenice v okrese Klatovy. Samotná rozhledna měří 45 m a má celkem 138 schodů.
Americká zahrada je chráněné území o rozloze 1,68 ha v okrese Klatovy v Česku, které bylo Ministerstvem kultury vyhlášeno za chráněné území kategorie národní přírodní památka. Nachází se několik kilometrů severozápadně od Klatov, necelé dva kilometry od Chudenic v lesním komplexu Žďár pod rozhlednou Bolfánek.

Více o hradu Švihov, více o zámku Chudenice, více o rozhledně Bolfánek, více o Americké zahradě

 US Armyshop Holoubkov a zpět autem

US-Armyshop Holoubkov a zpět / autem

Holoubkov je obec v okrese Rokycany, kraji Plzeňském, zhruba 8 km severovýchodně od Rokycan. Žije zde přibližně 1 500 obyvatel. Holoubkov má dlouhou průmyslovou tradici, v dnešní době převažuje průmysl strojírenský, elektrotechnický a dřevařský.
US-Armyshop je věhlasná prodejna vybavení přímo z US kasáren.

Více o Holoubkovu, více o US-Armyshopu


Všechny výlety na mapě