Chtěli bychom Vám také poskytnout několik námětů na výlety do blízkého okolí:

Západočeská metropole Plzeň je vzdálená zhruba 20 km, pohodlně dosažitelná buď autem nebo vlakovým spojením (železniční zastávka Pňovany zastávka) nebo i na kole po dobře značených cyklistických cestách. K tradičním turistickým cílům v Plzni patří samozřejmě návštěva Plzeňského pivovaru a pivovarského muzea, Plzeňského náměstí s krásnou renesanční radnicí a řadou historických domů a především kostelem sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Čechách, na kterou můžete vystoupat po schodech a poté si vychutnat nádherný výhled na celou Plzeňskou kotlinu. K dalšímu zajímavému cíli se musíte vydat úplně opačným směrem a to do podzemí. Návštěva Plzeňského podzemního labyrintu bude pro Vás nezapomenutelným zážitkem. Další tipy a informace k aktuálním akcím v Plzni můžete získat v infocentru na náměstí v blízkosti radnice.

Tipy pro rodiny: Plzeňská zoologická zahrada s Dino-parkem pro děti patří k velmi oblíbeným výletním místům pro rodiny. Pro sportovně aktivní rodiny nabízí Škoda-park v Doudlevcích s in-line dráhou a u-rampami mnoho možností k vyžití. Při nepřízni počasí se nabízí pro děti školního věku návštěva jednoho z nejmodernějších techno-center v Česku Techmanie jako náhrada za vodní hrátky nebo pak nezávisle na věku dětí návštěva velké herny Lvíček v blízkosti nákupního střediska Olympia Centrum v Černicích.

Další výletní cíl vede do opačného směru a to na západ do cirka 15 km vzdáleného města Stříbra, které leží těsně před začátkem Hracholuské přehrady na řece Mži a rovněž je pohodlně dostupné autem nebo vlakovým spojením (železniční zastávka Pňovany zastávka) nebo také i na kole po dobře značených cyklistických cestách. V tomto malém klidném hornickém městečku založeném ve středověku najdete několik zajímavých památek jako např. středověký kamenný most přes řeku Mži s dochovanou mostní branou (v Čechách jsou takové jen 3, z toho 2 na Karlově mostě v Praze a 1 právě ve Stříbře), renezanční radnice na náměstí a nově zrenovované terasové klášterní zahrady hned v blízkosti náměstí a další historické domy a památky v blízkosti náměstí. Zajímavým zážitkem bude jistě návštěva hornického skanzenu s historickou Královskou Prokopskou dědičnou štolou pod městem na řece Mži, kde se dozvíte mnohé o životě středověkých horníků a těžbě stříbra a můžete se projet malým hornickým vláčkem až ke štole.    

Tipy pro rodiny: Aby prohlídka města Stříbra skýtala i pro malé děti dostatečně atraktivní cíle, je možné navštívit nově vybudované moderní hřiště s in-line dráhou vzdálené 10 min. pěšky od centra města a nacházející se hned vedle budovy gymnázia v Nerudově ulici a užít si zábavné pohybové aktivity svých dětí.  

Další perla mezi památkami našeho regionu Benediktinský klášter v Kladrubech leží jen několik kilometrů vzdálen od města Stříbra a to cirka 10 Km. Návštěva této památky je jednak rozhodně náš tip, ale zároveň je i jedním z hlavních turistických lákadel blízkého okolí. Pro návštěvníky v hlavní letní sezóně, tedy od července do srpna, se nabízí ještě navíc možnost navštívit jeden ze sobotních koncertů (vždy od 15.00, lístky možno zakoupit přímo na místě) konaných v rámci festivalu vážné hudby Kladrubské léto v klášterním kostele. Jednak samo nádherné prostředí kostela, ale především jedna z nejlepších akustik v Čechách jsou zárukou neopakovatelného hudebního zážitku. 

Tipy pro rodiny: Pokud byste chtěli svá dítka odměnit za vzorné chování při prohlídce kláštera, navštivte Pony-farmu v Kladrubech a nechte je užít si projížďku v sedle koně. Nebo můžete na zpáteční cestě zamířit přes obec Heřmanova Huť a zde navštívit Relax-Sport-Park Pond s velkým dětským hřištěm a in-line-dráhou. Pokud by Vám zbyla ještě chvilka času a chuti můžete si udělat ještě malou zajížďku do několik kilometrů vzdálené malé obce Rochlov a zde navštívit malebný soukromý zámeček s bylinkovou zahradou. Na tomto bohem zapomenutém místě můžete dýchat romantickou atmosféru vesnického života a i zde najdete krásné nově postavené hřiště pro děti s netradičními prolézačkami a s hned vedle se nacházejícími výběhy pro koně.     

Konstantinovi Lázně jsou vzdáleny zhruba 20 Km, opětně pohodlně dostupné autem nebo vlakovým spojením (železniční zastávka Pňovany zastávka a pak přestupní zastávka Pňovany Hlavní nádraží) nebo také pro zdatné cyklisty na kole po dobře značených cyklistických cestách. Pokud zvolíte cestu vlakem nebo na kole či jejich kombinaci budete na této trase překračovat Hracholuskou přehradu po zajímavé technické památce – starém železničním mostu z roku 1901, který se v roce 2019 kompletně renovuje pomocí netradiční metody otáčení staré a nové konstrukce kolem osy. V samotných Konstantinových Lázních najdete krásný lázeňský park s Prusíkovým pramenem. Z Konstantinových Lázní vedou také 4 různé naučné stezky (Ke studánce lásky, na Hradišťský vrch, na Ovčí vrch, Šipín), po kterých se můžete vydat na krátké výšlapy po okolí. V blízkosti na jihovýchodě Konstantinových Lázní leží také romantická zřícenina Gutštejn a pod ním se rozprostírá údolí potoka Hadovka. V letní sezóně probíhají v Konstantinových Lázních také mnohé kulturní akce. Pro ty z Vás, kteří milují krásné výhledy do krajiny je jistě malá zajížďka cirka 3 km od Konstantinových Lázní na vrch se zříceninou Schwamberk též nazýván Krasíkov rozhodně přitažlivým místem. 

Tipy pro rodiny: Pokud Vás zastihne opravdu špatné počasí, můžete svým dětem přesto dopřát malé vodní radovánky v místním moderním wellnes-centru Konstantin.

Tipy pro rodiny: Dalším zajímavým výletním cílem v blízkosti je pro celou rodinu i nově renovovaný barokní zámek Bezdružice. Naleznete zde zrenovované dobové interiéry, ale i jednu z největších evropských soukromých sbírek zvířecích trofejí z celého světa a v neposlední řadě i příjemnou stylovou zámeckou restauraci s letní terasou a výhledem na náměstí Kryštofa Haranta.

Tipy pro aktivní rekreanty: Velmi pěkný jednodenní výlet vede přímo z Autokempu podél přehradní nádrže a pak dále podél údolí řeky Mže směrem na Plzeň až k oblíbenému výletnímu místu místních zřícenině hradu Buben. Můžete tuto trasu volitelně podniknout v kombinaci s krátkou jízdou vlakem (do železniční zastávky Plešnice) a dále pak pěšky nebo na kole nebo parníkem až na konec Hracholuské přehrady k hrázi a vodní elektrárně Hracholusky a pak dále buď na kole, nebo pěšky.   

Pokud chcete podniknout jen krátké aktivní akce, jako zpestření odpočinkové dovolené, nabízí se v blízkosti možnost pro nadšené jezdce na koni, ale i pro děti a rodiče a to ve vzdálenosti jen několik kilometrů od Autokempu na statku Novém dvoře, kde si můžete rezervovat vyjížďku nebo svezení na koni.

Podobná aktivita se nabízí také v našem Střeleckém areálu v Pňovanech, kde si můžete prověřit své střelecké umění. Autokemp je totiž majetkem místního sportovního střelecké klubu. Stačí rezervace termínu, zbraně a munici je možno vypůjčit na místě za poplatek.

Samozřejmě také rybáři si zde přijdou na své a mohou si po zakoupení rybářského lístku vyzkoušet své lovecké umění. Přehrada je oblíbeným místem i mezi místními milovníky rybolovu, což bývá patrné již při pohledu na obsazenost úseku pláže, který je vyhrazen rybolovu.

Pro fanoušky parních lokomotiv budou jistě zajímavé akce pořádané městem Bezdružice a místním spolkem nadšenců parních lokomotiv a budou příležitostí spatřit a obdivovat tyto staré technické skvosty in natura. Zpravidla se konají tyto akce – jízdy vlakem s parní lokomotivou z Pňovan do Bezdružic a zpět – v červenci o víkendech.

Pokud byste navštívili již všechny možnosti koupání v blízkosti a měli chuť objevovat i ve vzdálenějších částech kraje, pak se nabízí velký Aquapark u města Kdyně, což je 45 km dlouhá cesta, ovšem budete odměněni koupáním ve slané vodě a Vaše děti pak dováděním na mnoha vodních atrakcích.

Pro náruživé a aktivní cestovatele se nabízí samozřejmě ještě další řada jednodenních výletů jako např. do Mariánských Lázní (cca 60 km), Karlových Varů (cca 90 km), Zámku Bečov u Karlových Varů nebo Kláštera Teplá (cca 45 km) atd.

Mnoho výletních tipů je možno i vzájemně kombinovat nebo si je můžete zkombinovat dle vlastního výběru. Budeme Vám rádi nápomocni a na recepci Vám zodpovíme veškeré dotazy k Vaší volbě výletů a rádi Vám zprostředkujeme aktuální informace.